1. Fanta Orange

  Fanta Orange е синоним за најдобра забава во повеќе од 190 земји низ светот. Неодоливиот вкус на портокал веднаш ти носи освежување, додека веселите меурчиња те носат директно во безгрижниот и шарен свет на играта и радоста. Секогаш полна со изненадувања, Fanta е неизбежен дел од секој ден и задолжителна состојка на незаборавните моменти поминати со твојата кул екипа. Со Fanta забавата не запира, затоа отвори и сврти на игра. 250ml/330 ml / 500ml / 2L

  1. 500 ml
  1. Нутритивни вредности
   (*) Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal)
   Во 100ml 250ml (%*)
   Енергија 157 kJ / 37 kcal 393 kJ / 93 kcal 5%
   Масти 0 g 0 g 0%
   Од кои заситени масти 0 g 0 g 0%
   Јаглехидрати 9.0 g 23 g 9%
   Oд кои шеќери 9.0 g 23 g 25%
   Протеини 0 g 0 g 0%
   Сол 0 g 0 g 0%

  Состојки

  СОСТАВ: вода, шеќер, сок од портокал (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатор на киселост: E 330, екстракт од цитрусно овошје, ароми од природен портокал со други природни ароми, конзерванс: E 202, антиоксиданс: E 300, боја: E 160a, стабилизатор: E 412.

 2. Fanta Shokata

  Шокантно поинаков вкус кој го превртува светот наопаку додека скокотливите меурчиња ги будат твоите сетила. Единствената арома на Fanta Шоката ќе ве освежи за миг и ќе ги врати спомените од детството на забавен и вкусен начин. 250ml/500ml / 2L

  1. 500 ml
  1. Нутритивни вредности
   (*) Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal)
   Во 100ml 250ml (%*)
   Енергија 175 kJ / 41 kcal 438 kJ / 103 kcal 5%
   Масти 0 g 0 g 0%
   Од кои заситени масти 0 g 0 g 0%
   Јаглехидрати 10.0 g 25 g 10%
   Oд кои шеќери 10.0 g 25 g 28%
   Протеини 0 g 0 g 0%
   Сол 0,05 g 0,13 g 2%

  Состојки

  СОСТАВ: вода, шеќер, сок од лимон (мин. 3%), јаглероден диоксид, регулатори на киселост: E 330, E 331, ароми, конзерванс: E 202, стабилизатори: E 414, E 445, антиоксиданс: E 300.

 3. Fanta Exotic

  За оние кои сакаат тропски вкус, Fanta Exotic е вистинскиот избор! Вкусна комбинација од портокал, егзотично овошје и праска , ослободена од вештачки вкусови и бои, Fanta Exotic е твоето летно разладување.

  1. 500 ml
  1. Нутритивни вредности
   (*) Референтен внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal)
   Во 100ml 250ml (%*)
   Енергија 176 kJ / 41 kcal 440 kJ / 103 kcal 5%
   Масти 0 g 0 g 0%
   Од кои заситени масти 0 g 0 g 0%
   Јаглехидрати 10.1 g 25 g 10%
   Oд кои шеќери 10.1 g 25 g 28%
   Протеини 0 g 0 g 0%
   Сол 0 g 0 g 0%

  Состојки

  Состав: вода, шеќер, овошен сок од концентрат (портокал 3%, праска 0,2%, егзотично овошје 0,2%), јаглероден диоксид, екстракт од портокал (0,7%), регулатор на киселост: Е 330, природни ароми, конзерванс: Е 202, боја: Е 160а.