НАШИ ПРОИЗВОДИ

Пиј Coca-Cola кога и да сакаш. Едноставно уживање кое секој момент од денот го прави специјален.

Со друштвото, со семејството или на прв состанок, нурни во светот на Coca-Cola и доживеј го нејзиниот уникатен вкус.

Нутритивни вредности

  На 100 ml % дневна вредност*
Енергија 180kJ 42kcal
Масти 0g  
Од кои заситени масти 0g  
Јанглени хидрати 10,6g  
Од који шеќери 10,6g  
Протеини 0g  
сол 0g  

СОСТОЈКИ

Состојки: вода, шеќер, јаглероден диоксид, боја: Е150д, регулатор на киселост: Е 338, природни ароми (вклучувајќи и кофеин).