НАШИ ПРОИЗВОДИ

Пиј Coca-Cola кога и да сакаш. Едноставно уживање кое секој момент од денот го прави специјален.

Со друштвото, со семејството или на прв состанок, нурни во светот на Coca-Cola и доживеј го нејзиниот уникатен вкус.

Нутритивни вредности

  На 100 ml % дневна вредност*
Енергија 0.9kJ 0.2kcal
Масти 0g  
Од кои заситени масти 0g  
Јанглени хидрати 0g  
Од који шеќери 0g  
Протеини 0g  
сол 0.02g  

СОСТОЈКИ

Состојки: вода, јаглероден диоксид, боја: E 150d, засладувачи: E 952, E 950, E 951, регулатори на киселост: E 338, E 331, природни ароми (вклучувајќи кофеин).